Stres u kota

Jak złagodzić stres u kota?

Nowoczesne życie może również stresować Twojego kota! Może nie dążą do „skrzynki odbiorczej”, żonglując mediami społecznościowymi, ale przebywanie w domu z innymi ludźmi i stworzeniami może mieć wpływ na ich zdrowie psychiczne. Niestety kociaki są mistrzami w ukrywaniu swojego stresu.

Jak złagodzić stres u kota

W tym artykule mam zamiar nakreślić najczęstsze sposoby, w jakie stresujemy koty i proste kroki, aby pomóc.

Karmienie

Karmimy nasze kociaki WSZYSTKO ŹLE. Nie dość, że nie karmimy ich wystarczająco często, to jeszcze podajemy im niewłaściwy rodzaj karmy. Oto moje zalecenia

  • Rodzaj karmy. Idealnie kociaki powinny jeść karmę z puszki lub surową. Koty dobrze rozwijają się na diecie o niskiej zawartości węglowodanów. Niestety, ilość węglowodanów potrzebna do wyprodukowania chrupiącej karmy (nawet bezzbożowej) jest zbyt wysoka. Z tego powodu karmienie kota karmą przyczynia się do otyłości i chorób zębów. I love and you produkuje dużą różnorodność karm w puszkach, aby Twój kotek był zadowolony.
  • Częstotliwość podawania pokarmu. Zdziczały odpowiednik Twojego kotka je 10-20 razy dziennie. Jeśli masz pracę, rodzinę lub inne zwierzęta, to nierealne jest karmienie kota nawet 10 razy dziennie. Jeśli jednak karmisz swoje koty dwa razy dziennie, zwiększenie ilości do 3-4 razy dziennie może pomóc złagodzić koci stres. Karmniki automatyczne i puzzle żywieniowe to łatwy sposób na zautomatyzowanie przekąsek Twojego kotka.

Życie z innymi kotkami

Relacje między kotami mogą być skomplikowane! Podobnie jak ludzie, niektóre koty dogadują się lepiej niż inne. Oto kilka wskazówek, które pomogą zmniejszyć stres kota, gdy zyska nowego współlokatora.

  • Karm je osobno. Jeśli Twoje kociaki nie kochają się nawzajem, spróbuj karmić je osobno. Upewnij się, że nie mogą się widzieć podczas jedzenia.
  • Liczenie pojemników na śmieci. Wielu rodziców kotów popełnia błąd polegający na tym, że nie mają wystarczającej liczby kuwet. Zalecana liczba kuwet to liczba kotów plus jedna. Jeśli masz dwa koty, rozsądnie jest mieć trzy kuwety. Jeśli to możliwe, miej kuwetę na każdym piętrze.
  • Feromony. Mogą one pomóc w zmniejszeniu stresu spowodowanego przez wiele kotów. Feliaway występuje w postaci dyfuzora i sprayu. Unikaj używania Feliaway w pobliżu kuwety.

Jeśli planujesz adoptować nowego futrzanego przyjaciela, mamy pomocny przewodnik po wskazówkach dotyczących udanej adopcji nowego kota, aby zapewnić długą przyszłość przytulania i mruczenia.

Psy i dzieci

Stresujący się kot

Niektóre kociaki uwielbiają swoich psich współlokatorów. Jednak psy mogą często stresować kociaki poprzez szczekanie i gonitwę. Małe dzieci również mogą być dużym źródłem kociego stresu… Wiem, że moją pierwszą kotkę pchałam w wózku ubranym w sukienkę. Mogę sobie wyobrazić, że było to dla niego stresujące. Dając im bezpieczne miejsce do ucieczki może być dużym reduktorem stresu dla kota.

  • Drogi ucieczki. Upewnij się, że Twój kotek ma drogę ucieczki zarówno w górę, jak i z każdego pomieszczenia. Koty czują się bezpiecznie, gdy mogą oddalić się od podłogi. Możesz znaleźć tutaj kilka inspiracji, aby stworzyć drogi ucieczki dla swoich kociaków.
  • Bezpieczne miejsca. Trzymaj jedzenie i kuwetę kota w przestrzeni, do której nie mają dostępu inne stworzenia (psy i dzieci). Bramki dla niemowląt i drzwi dla zwierząt to świetne sposoby, aby zapewnić kotu możliwość wejścia i wyjścia.

Aha! Sporo tego było. Nie martw się, nie musisz wprowadzać wszystkich tych zmian naraz. Bez stresu. Wybierz jeden punkt, który chcesz zaatakować na raz.

Może Ci się spodobać