Czy powinienem pozwolić psu pić wodę w nocy

Czy powinienem pozwolić psu pić wodę w nocy?

O dziwo, zalecenia dotyczące podawania psu wody w nocy są nieco skomplikowane. Po pierwsze, ważne jest, aby psy piły wystarczającą ilość wody. Na szczęście dla większości psów jest to dość łatwe do osiągnięcia, jeśli zapewni się im świeżą wodę. W przeciwieństwie do niektórych innych zwierząt domowych, psy bardzo dobrze reagują na sygnały o pragnieniu i piją tyle, ile potrzebują. Zazwyczaj możesz podążać za wskazówkami swojego psa, jeśli chodzi o upewnienie się, że wypił wystarczającą ilość wody.

Woda może jednak skomplikować szkolenie szczeniąt w zakresie załatwiania się do nocnika. Jeśli szczeniak pije wodę w nocy, może to spowodować, że w ciągu kilku godzin będzie musiał wyjść na zewnątrz. Jeśli śpisz, prawdopodobnie nie wyprowadzisz ich na zewnątrz. Oczywiście, może to spowodować wszelkiego rodzaju problemy. Dlatego niektórzy ludzie zalecają, aby nie dawać psu wody w nocy, ponieważ zapobiegnie to wypełnieniu ich pęcherza.

Czy psy potrzebują wody w nocy?

Poszperaliśmy trochę na ten temat i nie znaleźliśmy żadnych naukowych dowodów na poparcie którejkolwiek z tych metod. Psy potrzebują wody, więc zazwyczaj nie zaleca się ograniczania jej spożycia. Może to spowodować odwodnienie i wszelkiego rodzaju problemy z tym związane. W tym samym czasie, szczenięta mogą wymagać wyprowadzenia bardzo późno w nocy, jeśli piją wodę.

Jeśli jesteś potty szkolenia, może to być problem. Mogą nie być w stanie cię obudzić – lub mogą po prostu nie wiedzieć, że powinni cię obudzić. Może to prowadzić do wypadków w domu, co może przeszkadzać w treningu nocnikowym.

Tak czy inaczej, uważamy, że ważne jest, aby wykluczyć wszelkie możliwe problemy zdrowotne, które mogą powodować, że Twój pies oddaje mocz w nocy, zanim zabierzesz mu wodę.

Na przykład, infekcje dróg moczowych są bardzo częstym powodem, dla którego psy nagle zaczynają oddawać mocz w domu. Jednak UTI są pogarszane przez odwodnienie, więc absolutnie nie naprawiłoby to twojego problemu w tej sytuacji. Zamiast tego, usunięcie wody prawdopodobnie tylko pogorszyłoby sytuację.

Jeśli Twój pies nagle zaczyna oddawać mocz w domu w nocy, zalecamy zabranie go do weterynarza. Większość psów nie zaczyna przypadkowo oddawać moczu, chyba, że jest to stan chorobowy, taki jak infekcja dróg moczowych lub lęk separacyjny.

Jednak szczenięta to inna historia, ponieważ wiele z nich nie jest nauczona czystości na początku. Mogą one nadal rozwijać te problemy, które mogą powodować oddawanie moczu. Ale mogą również oddawać mocz w nocy w pomieszczeniach zamkniętych po prostu dlatego, że nie nauczyły się jeszcze tego. Szczenięta mają również mniejsze pęcherze, więc może być konieczne wypuszczenie ich na zewnątrz w środku nocy, nawet jeśli zabierzesz im miskę z wodą.

W niektórych przypadkach ograniczenie ilości wody przyjmowanej przez psa w nocy może być przydatne podczas szkolenia w zakresie nocnikowania. Możesz jednak chcieć wypróbować kilka innych metod, zanim przejdziesz do tej opcji.

Dlaczego mój pies pije dużo wody w nocy?

Pies pijący wodę

Twój pies może pić dużo wody w nocy z różnych powodów. Jeśli nagle wydaje się, że jest bardzo spragniony w nocy, możesz rozważyć możliwość wystąpienia ukrytego problemu zdrowotnego. Istnieje kilka schorzeń, które mogą powodować nadmierne pragnienie – są to między innymi infekcje, choroby nerek, nowotwory, choroba Cushinga i choroby wątroby.

(Powinieneś być szczególnie ostrożny, jeśli Twój pies jest już psim seniorem i wykazuje inne objawy, takie jak utrata wagi).

Niektóre z nich mogą nie powodować żadnych innych widocznych objawów. Twój pies może być po prostu bardzo spragniony, aż do momentu postępu choroby. Czasami również leki mogą powodować nadmierne pragnienie. Jeśli Twój pies jest na jakichkolwiek lekach, sprawdź skutki uboczne.

Podsumowanie

W końcu to w dużej mierze od Ciebie zależy, czy podasz psu wodę w nocy, czy nie. Dla dorosłych, którzy są nauczeni nocnika, absolutnie zalecamy podawanie im wody w nocy. Nie powinno być żadnego powodu, dla którego nie mogą utrzymać swojego pęcherza w nocy. Jeśli nagle zaczynają mieć wypadki, jest to prawdopodobnie spowodowane chorobą podstawową.

Jednak szczenięta są nieco bardziej skomplikowane. Nie zawsze są w stanie utrzymać pęcherz przez noc, gdy dostępna jest woda. Zalecamy jednak wypróbowanie kilku innych metod, aby pomóc im zrobić to przez noc, zanim zdecydujesz się zabrać miskę z wodą. Większość z tych metod jest lepsza niż usunięcie miski z wodą, ponieważ woda jest ważna, aby zapobiec odwodnieniu.

Może Ci się spodobać