Czy owczarki niemieckie są dobre dla dzieci

Czy owczarki niemieckie są dobre dla dzieci?

Owczarki niemieckie były wykorzystywane w całej historii jako obrońcy. Najbardziej inteligentne i lojalne psy pasterskie zostały wyhodowane w Niemczech w 1800 roku.

Były to psy pracujące, których głównym zadaniem była ochrona stad owiec przed drapieżnikami. Reputacja owczarka niemieckiego szybko się rozprzestrzeniła ze względu na ich niesamowity zmysł węchu, inteligencję, lojalność i odwagę. Dziś są one wykorzystywane jako psy policyjne i służbowe, a także jako zwierzęta rodzinne.

Jeśli rozważasz dodanie owczarka niemieckiego do swojego domu i masz małe dzieci, możesz się zastanawiać, czy ten duży, królewski pies może być dobrym pomysłem. Czy większość owczarków dobrze dogaduje się z dziećmi? Krótka odpowiedź brzmi: tak. Owczarki niemieckie znane są z tego, że są kochające i opiekuńcze w stosunku do dzieci. Jednak, aby upewnić się, że Twój owczarek niemiecki, lub jakikolwiek inny pies, będzie się dobrze zachowywał w stosunku do Twoich dzieci, konieczna jest odpowiednia socjalizacja i szkolenie od samego początku.

Czy owczarek niemiecki to dobry pies rodzinny?

Kiedy szkolisz i socjalizujesz swojego owczarka niemieckiego, zostaniesz nagrodzony kochającym psem, który zaciekle chroni swoją rodzinę i jest mocno związany ze swoimi właścicielami. Ten pies jest niezwykle inteligentny i łatwy w szkoleniu. Poziom energii GSD może być dopasowany do dzieci. W idealnym przypadku mogą one z radością wzajemnie się wyręczać.

Ten pies potrzebuje odpowiedniej ilości ruchu każdego dnia, aby być zdrowym i zadowolonym, więc zabawa z dziećmi jest skutecznym sposobem na osiągnięcie tego celu. Z miłością i szacunkiem, owczarek niemiecki będzie lojalnym, rozrywkowym i wspaniałym przyjacielem dla każdego domownika.

Czy owczarek niemiecki przestraszy moje dzieci?

Nie celowo. Ten pies może być trochę przerażający i przytłaczający dla małych dzieci tylko ze względu na ich wielkość i wygląd. Rasa ta jest łagodna w stosunku do dzieci. Twój pies prawdopodobnie będzie chciał zbliżyć się do Twoich dzieci, aby je powąchać i poznać.

W zależności od tego, jak bardzo dzieci są zaznajomione z psami, może to być dla nich bardzo onieśmielające. Jest to jednak część procesu socjalizacji – psa z dziećmi i dzieci z psem. Tak jak dziecko nauczy się, że pies nie stanowi zagrożenia, tak i pies nauczy się tego samego o dziecku. Jeśli masz starsze dzieci, poproś je o pomoc w opiece i szkoleniu psa. To świetny sposób na stworzenie wspólnej więzi.

Przyprowadzenie nowego dziecka do domu

Jeśli masz już owczarka niemieckiego i zamierzasz sprowadzić do domu nowe dziecko, Twój pies może nauczyć się kochać i chronić Twojego nowego malucha. Owczarki niemieckie wszystkich kolorów są naturalnie ciekawe dzieci. Są one pełne nowych dźwięków i zapachów, które Twój pies może odkryć. Niektóre z tych dźwięków mogą wymagać przyzwyczajenia!

Ale jeśli nauczysz psa, że ta nowa mała osoba jest częścią Twojej rodziny, zaakceptuje i pokocha dziecko tak samo jak wszyscy inni. Owczarki niemieckie mają zazwyczaj łagodne i kochające usposobienie, jeśli chodzi o dzieci. W miarę jak dziecko rośnie, ucz je także szacunku do psa. Delikatne głaskanie i szanowanie przestrzeni psa może być czymś, co dziecko zna od pierwszego dnia. Zawsze monitoruj psa i dziecko i nie zostawiaj ich razem.

Chociaż owczarek niemiecki jest znany z tego, że jest ogólnie bezpieczny w stosunku do dzieci, nigdy nie jest dobrym pomysłem zostawianie jakiegokolwiek psa samego z dzieckiem. Nawet to, co pies postrzega jako delikatną zabawę, nie jest czymś, z czym noworodek może sobie poradzić, więc zawsze bądź obecny, gdy pozwalasz psu na interakcję z dzieckiem.

Szacunek

Dotyczy to zarówno psa, jak i Twoich dzieci. Kiedy ludzie wprowadzają psa do swojego domu, zazwyczaj mówią, że pies musi być dobry dla dzieci. Równie ważne, a często pomijane, jest to, że Twoje dzieci również muszą być dobre dla psa.

Tak samo jak musisz szkolić i socjalizować swojego psa, musisz również nauczyć swoje dzieci, że pies jest nowym członkiem rodziny i musi być szanowany jako taki. Większość psów nie będzie tolerować dzieci ciągnących je za uszy lub ogon, na przykład. A kiedy pies reaguje wtedy w sposób agresywny, rodzina szybko pozbywa się tego wrednego psa.

W rzeczywistości żaden pies, w tym owczarek niemiecki, nie powinien być używany jako kolejna zabawka dla dzieci. To żywe stworzenie, które liczy na to, że będziesz się nim opiekował i zapewnisz mu bezpieczeństwo. Pozwalanie dzieciom na dokuczanie, kopanie, bicie, policzkowanie, skakanie na psa lub inne dręczenie go oznacza, że prawdopodobnie nie powinieneś mieć psa.

Jeśli nie pozwoliłbyś swoim dzieciom na robienie tego sobie nawzajem, nie pozwól im na robienie tego rodzinnemu zwierzakowi, bez względu na to, jaki gatunek posiadasz. Stawianie zwierzęcia w takiej sytuacji jest nieuczciwe wobec niego.

Jeśli Twoim celem jest posiadanie owczarka niemieckiego, któremu możesz zaufać przy dzieciach, szacunek od samego początku jest najważniejszy. Socjalizacja z szacunkiem działa w obie strony. Twój pies będzie szanował Twoje dzieci, jeśli Twoje dzieci będą szanowały psa.

Podczas jedzenia lub spania

Szanowanie psa oznacza również nauczenie dzieci, aby pozwalały mu na jego własny czas z dala od nich. Jeśli zauważysz, że Twój owczarek niemiecki próbuje oddzielić się od dzieci, położyć się i odpocząć, pozwól mu na to bez przeszkód.

Naucz rodzinę, że kiedy pies chce być sam, może mieć ten czas. Jeśli pies już śpi, nie pozwól, by dzieci go budziły lub gwałtownie dotykały, gdy nie jest świadomy tego, co się dzieje. Kiedy pies je, pozwól mu na spokojne jedzenie.

Nauczenie dzieci, że ich czas na posiłek nie powinien być zakłócany przez psa, a czas na posiłek psa nie powinien być zakłócany przez nie, jest sposobem na zachowanie przestrzeni, w której wszyscy są szanowani i bezpieczni.

Socjalizacja

Im wcześniej tym lepiej jeśli chodzi o socjalizację Twojego owczarka niemieckiego. Jeśli zdecydujesz się na szczeniaka, to jest to bardzo dobry sposób, aby upewnić się, że pies zaprzyjaźni się z Twoimi dziećmi.

Zaczynając, gdy są małe oznacza, że pies i dzieci mogą dorastać razem i zawsze będą postrzegać siebie nawzajem jako członków rodziny. Jeśli chcesz adoptować starszego owczarka niemieckiego, spróbuj najpierw dowiedzieć się o ich pochodzeniu.

Czy były wychowywane w domu z dziećmi? Czy kiedykolwiek widziały dzieci wcześniej? Jeśli wiesz, że ktoś chce odkupić owczarka niemieckiego, ale pies nigdy wcześniej nie widział dzieci, proces socjalizacji z dziećmi może trwać znacznie dłużej. Dzieci mają działania, dźwięki i zapachy, które mogą nie być wielkim problemem dla psa, który się z nimi wychował, ale mogą bardzo łatwo przestraszyć psa, który nie jest do nich przyzwyczajony. Nie każdy pies automatycznie kocha dzieci.

Ćwiczenie

Twój owczarek niemiecki wymaga pewnej ilości ćwiczeń każdego dnia, aby był zadowolony. Idealny czas to co najmniej godzina, ale jeśli możesz zapewnić więcej niż to, nawet lepiej. Jeśli nie dostaną tego czasu na ćwiczenia i zabawę, mogą zwrócić się do niektórych niepożądanych zachowań, takich jak niszczenie, nadmierne szczekanie i bycie zbyt szorstkim z dziećmi.

Jest to pies, który musi spalić energię, a jeśli ma dodatkową energię przechowywane w górę, może być nienormalnie jumpy i snippy z dziećmi. Nawet jeśli jest po prostu podekscytowany, może się to przerodzić w strącenie dziecka lub wskoczenie na nie w szorstki sposób.

Nadmiernie pobudzony pies tej wielkości wokół małych dzieci nigdy nie jest dobrym połączeniem. Jeśli Twoje dzieci są zbyt małe, aby wyjść na zewnątrz i bawić się z psem, aby się wytrzeć, to musisz się upewnić, że dajesz psu aktywność fizyczną, której potrzebuje.

Znaczenie socjalizacji Twojego owczarka niemieckiego

Aby naprawdę mieć owczarka niemieckiego, który jest dobrze dostosowany, spokojny, dobry w stosunku do ludzi i innych zwierząt, i może być w pobliżu dzieci, właściwa socjalizacja jest koniecznością. Socjalizacja oznacza zapoznanie psa z nowymi ludźmi, miejscami, rzeczami i doświadczeniami.

Ta socjalizacja powinna mieć miejsce jak najwcześniej, kiedy pies jest jeszcze młody. Jeśli Twój pies bezpiecznie wchodzi z Tobą w nowe sytuacje i od najmłodszych lat wie, że zawsze będzie w porządku, będziesz miał psa o wspaniałym temperamencie, który ufa, że zapewnisz mu bezpieczeństwo. Pokazanie psu świata i uczynienie nowych doświadczeń stałą częścią jego życia pomoże mu również nabrać pewności siebie.

Kiedy psy zachowują się nieśmiało lub agresywnie, to zazwyczaj ze strachu. Niewłaściwa socjalizacja powoduje, że psy są przestraszone i niepewne siebie, które chowają się za agresją jako sposobem na zapewnienie sobie bezpieczeństwa. Nie wiedzą, że świat nie musi być strasznym miejscem.

Poprzez prawidłową socjalizację psa, zaszczepisz w nim cechy, które pomogą mu być najlepszym psem, jakim może być, takie jak ciekawość, odwaga i pewność siebie. Jeśli chodzi o dzieci, nieśmiały lub agresywny pies nie może być rozwiązaniem. Socjalizowanie psa z dziećmi od najmłodszych lat sprawi, że będą dorastać razem jako przyjaciele.

Owczarek niemiecki w domu

Tak jak owczarki niemieckie potrafią dobrze dogadać się z dziećmi, tak samo potrafią dogadać się z innymi zwierzętami domowymi. Wprowadzenie dorosłego psa do rodzinnego kota może początkowo nie iść dobrze, ale z czasem relacje mogą się poprawić. Jeśli szczeniak owczarka niemieckiego zostanie wprowadzony do innych zwierząt domowych w domu, jest to najlepszy strzał na harmonijne gospodarstwo domowe. Jeśli zwierzęta są wychowywane razem, mogą się bardzo dobrze dogadać.

Słabo wychowane lub niedostatecznie zsocjalizowane owczarki niemieckie mogą być bardzo nerwowe, nie potrafią się skupić i są trudne do wyszkolenia. Wybierając psa, który ma trafić do Twojego domu, dowiedz się jak najwięcej o jego pochodzeniu. Jeśli kupujesz szczeniaka, zawsze badaj i wybierz odpowiedzialnego hodowcę, który poświęca szczeniakom dużo czasu i troski. Zadawaj pytania, dowiedz się o rodzicach szczeniaka i wiedz, jakiego psa kupujesz. Następnie, socjalizuj!

Czy owczarki niemieckie atakują?

Ponieważ ten pies jest powszechnie używany w pracy policyjnej i wojskowej, ludzie zakładają, że są one gotowe i chętne do ataku. W telewizji i w filmach, owczarki niemieckie są psami policyjnymi zawsze zdejmującymi złego faceta. Widzimy je bardzo agresywne i wydają się szczęśliwe, że mogą to robić.

W rzeczywistości, dobrze wyszkolony i zsocjalizowany owczarek niemiecki nie zaatakuje bardziej niż jakakolwiek inna rasa psów. Są one używane w policji i wojsku ze względu na ich osobowość, zdolność do szkolenia i wysoki poziom inteligencji – nie dlatego, że są z natury agresywnymi psami.

Jak nauczyć dzieci łagodności wobec psa?

Jeśli twoje dzieci są wystarczająco stare, aby zrozumieć granice z psem, to ważne jest, aby zacząć pokazywać im właściwy sposób pieszczot. Wszyscy widzieliśmy zdjęcia i filmy w internecie, na których niemowlęta i małe dzieci leżą na wierzchu psa, jeżdżą na nim lub ciągną za uszy lub ogon. Ogólna opinia brzmi: „Wow, jaki dobry pies!”. Jest to błędne na wielu poziomach.

Pies może być „dobry” w tym sensie, że nie jest otwarcie wrogo nastawiony do takich zachowań, ale to nie znaczy, że powinien je znosić. Zastanów się, czy Twoje dziecko wykazywało takie zachowanie wobec innego dziecka w parku. Ciągnie za włosy, kładzie się na nim, policzkuje je lub drwi z niego. Natychmiast byś to ukrócił. Z psem nie może ci powiedzieć, że mu się to nie podoba. Czasami pojawiają się oznaki, że może pies wolałby, aby to się nie działo.

Zwróć uwagę na bardzo szerokie oczy, uszy, które są cofnięte i płasko przylegają do głowy, oraz próbę opuszczenia sytuacji. Jeśli te oznaki są pokazywane i ignorowane, następnym sposobem, w jaki pies będzie próbował powstrzymać to, co się dzieje, jest warczenie. To w końcu doprowadzi do ugryzienia. Ludzie bardzo szybko zabierają swoje „agresywne” psy do schroniska, ponieważ warczały na dziecko, ale co robiło dziecko przed warczeniem? Pies nie jest istotą, która musi znosić wszystko, co dziecko chce mu zrobić. Jest częścią rodziny i jako taki powinien być traktowany jak ona.

Jeśli Twój pies jest w trakcie szkolenia, spraw, aby Twoje dziecko było jego częścią. Niech nauczą się komend i sztuczek, aby pies był im posłuszny, jak również. Naucz dziecko, jak wydawać psu polecenia i jak nagradzać go za dobrze wykonaną pracę.

Codzienne szczotkowanie pomaga utrzymać zdrową i miękką sierść psa. Jest to dobre zadanie dla Twojego dziecka, które nauczy się wtedy jak delikatnie szczotkować psa i jak o niego dbać.

W porach posiłków każ dziecku karmić psa. Jeśli dziecko otrzyma zadanie, dzięki któremu pies będzie zdrowy i szczęśliwy, może poczuć się jak ważna część życia psa.

Czy owczarki niemieckie są dobre w stosunku do obcych?

Owczarki niemieckie mogą być dobre w stosunku do obcych, jeśli zostaną tego nauczone. Jest to kolejny raz, kiedy socjalizacja jest ważna. Wprowadzenie psa do nowych ludzi pomoże mu być pewnym siebie i przyjaznym. Pamiętaj, że Twój pies jest lojalny wobec Ciebie i rodziny i bardzo Cię chroni.

Kiedy nowi ludzie przychodzą, twój pies może być trochę ostrożny na początku. Jeśli dasz psu znać, z rozluźnioną energią i spokojnym usposobieniem, że ta obca osoba jest przyjacielem, w końcu powinien się do nich rozgrzać. Możesz zauważyć, że Twój pies zachowuje się bardzo opiekuńczo na podwórku lub szczeka przez okno na ludzi, ale to nie znaczy, że będzie agresywny wobec obcych, których wpuszczasz do domu. Twój pies sam określi na podstawie Twojej energii czy ta osoba jest przyjacielem czy wrogiem.

Podsumowanie

Owczarek niemiecki

Owczarki niemieckie świetnie dogadują się z dziećmi i są wspaniałymi psami rodzinnymi. Szkolenie i socjalizacja mogą pomóc Twojemu psu być najlepszym, jakim może być i dogadać się z ludźmi i innymi zwierzętami.

Owczarki niemieckie nie są z natury agresywnymi psami, ale ich reputacja jako psów policyjnych sprawiła, że stały się bardzo przerażające. Te psy nie atakują znikąd i nie są wredne, bo lubią być. Są to właściwie bardzo łagodne psy, które są produktami środowisk, w których zostały wychowane.

Jeśli twoje dzieci są nauczone szanować psa, pies będzie je szanował. Ważne jest, aby nauczyć swoje dzieci, jak szanować przestrzeń psa i jego potrzeby. Powinien mieć swój własny czas na odpoczynek i jedzenie bez przerywania.

Zaangażowanie dzieci w opiekę nad psem pomoże im również dostrzec, że pies jest członkiem rodziny i powinien być tak traktowany.

Może Ci się spodobać