5 najbardziej wytrenowanych ras psów

5 najbardziej wytrenowanych ras psów

Jak inteligentny jest Twój pies?

To pytanie, które sprawiło, że wielu właścicieli psów uciekło się do fistaszków. Jest to również częste pytanie dla osób, które rozważają adopcję i zastanawiają się, które rasy będą odpowiednie dla ich domowników. Inteligentny, dający się wyszkolić pies jest idealny.

Oto kilka typowych metryk oceny inteligencji psa:

  • Zdolność do szkolenia. Czy potrafią wykonywać polecenia? Czy potrafią zapamiętać wskazówki i podpowiedzi?
  • Dziedzictwo genetyczne. Niektóre rasy są znane ze swojej etyki pracy lub mają długą historię pasterstwa lub stróżowania, która jest wpisana w ich DNA.
  • Rozproszenie uwagi. Wiąże się to z ogólną zdolnością do szkolenia, ale kontrola impulsów jest zwykle związana z wyższą funkcją poznawczą. Pies jest w stanie powstrzymać się, gdy rozumie przyczynę i skutek.

Osobowość. Jak powie ci każdy właściciel psa, niektóre szczeniaki po prostu nie dbają o słuchanie!
Więc, które rasy mają te cechy? Które są najbardziej inteligentne i najbardziej wytrenowane? Przyjrzyjmy się.

Doberman Pinscher

Doberman Pinscher

Prawdopodobnie widziałeś dobermana pinczera w wielu filmach. Nie są one jednak złośliwymi stworzeniami, za jakie uważa je Hollywood. W rzeczywistości są to inteligentne, wrażliwe psy, które chętnie się bawią, a przy odpowiednim szkoleniu mogą stać się lojalnymi towarzyszami, jak również inteligentnymi psami stróżującymi.

Ich ochronna natura jest jednym z powodów, dla których dobermany są tak popularne w policji i wojsku. Gdy już się do Ciebie przywiążą, to na całe życie. Mają też dużą, atletyczną budowę i mnóstwo wytrzymałości i kondycji, którą można wykorzystać do wybranych przez Ciebie zadań.

Dobrze wyszkolony Doberman Pinscher będzie przyjacielem na całe życie. Są ogromne, owszem, ale ich serca są równie wielkie jak ich mięśnie!

Pudel

Pudel

Pudle są bardzo inteligentne i chętnie pracują, gdy dostaną zadanie.

Nie bez powodu pudle zdobywają tak wiele niebieskich wstążek na wystawach psów. Te łatwe do wyszkolenia szczeniaki będą skakać przez wszystkie obręcze lub wspinać się przez wszystkie przeszkody, których potrzebujesz. Mało znanym faktem na temat Pudli jest to, że kiedyś były one wodnymi retrieverami, które wykorzystywano jak psy myśliwskie do łapania kaczek i wyciągania ich z wody. Ich nazwa pochodzi nawet od niemieckiego słowa pudel lub pudelin, które odnosi się do ich chlapania!

Jeśli szukasz chętnego i wyszkolonego psa, rozważ Pudla. Będą one przeciwstawiać się twoim oczekiwaniom raz po raz.

Golden Retriever

Golden Retriever

Każdy kocha Golden Retrievera! One również spełniają swoją reputację. Te słodkie i przyjazne psy są jedną z najlepszych ras na świecie dla dzieci, rodzin i każdego, kto lubi przytulać się na kanapie z wielką futrzaną kulą.

Nie są one jednak tylko domowymi pupilami. Inteligencja i spokojny temperament Golden Retrieverów sprawiają, że są one chętnie wybierane na psy służbowe, psy terapeutyczne i psy policyjne. Mogą prowadzić niewidomych; mogą wywęszyć kontrabandę na lotniskach. Dobrze radzą sobie również na wystawach i konkursach psów.

Rozważ Golden Retrievera, jeśli szukasz psa, który w równym stopniu nadaje się do szkolenia, jak i do przytulania.

Pembroke Welsh Corgi

Pembroke Welsh Corgi

Widziałeś je, jak hasają po psim parku. Kupiłeś prezenty dla psów z ich słodkimi pyskami i jeszcze słodszymi tyłkami. Ale czy wiesz, że Pembroke Welsh Corgi jest w rzeczywistości jedną z najmądrzejszych ras psów na świecie?

Mają dobre wyczucie dyscypliny. Mogą wykonywać zadania, które wymagają koncentracji i podejmowania decyzji. I dobrze reagują na szkolenie w zakresie posłuszeństwa, czy to w domu, czy na wystawach psów.

Pembroke Welsh Corgi to znacznie więcej niż urocza buzia na pocztówce. Pozwól im się zaskoczyć!

Border Collie

Border Collie

Border Collies to bardzo inteligentna rasa. Są to owczarki, i to od wieków, więc ich instynkty pasterskie i stróżujące sięgają głęboko. Dzięki długiej bliskości z człowiekiem są też ciepłe, czułe i przyjazne. Są wspaniałymi psami rodzinnymi, zwłaszcza dla ludzi na farmach i ranczach.

Jeśli chodzi o ich zdolność do szkolenia, Border Collies są znane z bycia posłusznym. To kolejny genetyczny hand-me-down ze względu na ich długie lata służby. Mają mnóstwo energii, ale jest łatwo kierowane do różnych zadań, a oni wyróżniają się w takich rzeczach jak szybkość, wytrzymałość i zwinność.

Jedną rzeczą, którą należy zauważyć o Border Collies jest to, że nie są one psy kanapowe ziemniaki. Potrzebują pracy. To jest w ich krwi. Mogą być wspaniałą rasą dla właściwego właściciela, ale upewnij się, że są one odpowiednie dla Ciebie, zanim przyjmiesz.

Może Ci się spodobać